fbpx

Zawody takie jak architekt czy grafik są zawodami wymagającymi dużej pomysłowości, świeżego umysłu, koloru i światła i rozbudowanej wyobraźni. Dobrze, jeśli stanowisko pracy odzwierciedla swojego właściciela i te cechy znajdą odbicie również w przestrzeni go otaczającej.

 

 

KRZESŁO

Kreatywna praca wymaga myśli wolnej od wszelkiego rodzaju zakłóceń, dlatego krzesło na którym przyjdzie nam spędzić wiele godzin, powinno być wygodne i ergonomiczne, aby zapewnić odpowiednie wsparcie naszemu ciału i zminimalizować odczuwanie dyskomfortu związanego z długotrwałym przyjmowaniem pozycji siedzącej.

Z pomocą przychodzi tutaj amerykański producent krzeseł biurowych Herman Miller, światowy lider w swojej dziedzinie. Hernamowi Millerowi udało się to, co udaje się mało komu. W pięknym, zachwycającym oko designie zamknął wszystko, co najlepsze, aby stworzyć doskonałe pod względem ergonomii i technologii siedziska. Krzesła są wykonane z materiałów najwyższej jakości, zapewniającej im trwałość na lata.

Dzięki współpracy z najznakomitszymi projektantami, Herman Miller daje nam krzesła takie jak Mirra, Mirra2, Sayl, czy kultowy Aeron, który został uhonorowany wyjątkowym wyróżnieniem, jakim jest miejsce w The Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

 

1Mirra oraz jej młodsza siostra Mirra2, to krzesła rozpoznawalne na całym świecie. Ich charakterystyczną cechą jest geometryczne oparcie, wykonane z polimerów, dzięki któremu poddaje się ono naturalnym ruchom naszych pleców w czasie pracy, dając im swobodę ale jednocześnie wsparcie. Siedzisko obu modeli pozbawione jest klasycznego stelaża w postaci sklejki i pianki. W zamian za to, wykonane jest ono z elastomerów, czyli tworzyw delikatnych ale trwałych, doskonale przepuszczających powietrze, dzięki czemu nadmiar ciepła i wilgoci zostaje odprowadzony z ciała człowieka i nie stanowi pożywki dla mikroorganizmów. Mirra wyposażona jest w szereg mechanizmów i regulacji, pozwalających na dopasowanie krzesła do indywidualnych potrzeb, a szeroka gama kolorystyczna, zarówno membran, jak i pozostałych elementów stelaża, robi z Mirry prawdziwą ozdobę każdego wnętrza.

więcej

Mirra

 

2Sayl to krzesło, obok którego nie można przejść obojętnie. Przyciąga uwagę swoim niezwykłym,  łamiącym biurowe standardy designem, który zawsze wzbudza ciekawość.
Oparcie w kształcie żagla, żywe kolory i konstrukcja tak innowacyjna, że nie sposób oderwać od niej wzroku, sprawiają, że krzesło Sayl przestaje być jedynie elementem wyposażenia biura, a staje się jego centralnym punktem, chlubą i ozdobą.
Projektant, Yves Béhar, tworząc projekt krzesła Sayl, czerpał inspirację z konstrukcji mostów podwieszanych, szczególnie zapatrzony w Golden Gate. Konstrukcja taka daje mostom wytrzymałość i elastyczność, dzięki którym są one w stanie przetrwać nawet trzęsienia ziemii. Te właśnie cechy zostały wykorzystane i znalazły zastosowanie w krześle Sayl, które tym samym wyłamało się z ram, dosłownie (brak sztywnego stelaża oparcia) i w przenośni (unikalna konstrukcja).

 

Sayl

    

SAYL to:

  • Inteligentna technologia 3D
  • Czysta linia pasująca do każdego wnętrza
  • Lekkość i elegancja
  • Sztuka i nauka połączone w jednym krześle
  • Dopasowanie i komfort
  • Brak twardych krawędzi

więcej

 

3Model Aeron to chyba najbardziej rozpoznawalne krzesło Hermana Millera. Światowy nr 1, ikona designu.
Uhonorowany miejscem w The Museum of Modern Art w Nowym Jorku, urzeka nie tylko wyglądem ale i funkcjonalnością.
Wyjątkowe rozwiązania zapewnią niepowtarzalny komfort w czasie długotrwałej pracy siedzącej, pozwalając zachować zdrowie i otwarty umysł. Krzesło Aeron to dzieło sztuki, a siedzenie na nim to czysta przyjemność.
Unikatowa membrana wykonana została ze specjalnie opracowanego przez Du Pont i opatentowanego dla Hermana Millera materiału elastomerowego Hytrel, gwarantującego nieodkształcanie i nierozciąganie, nawet na przestrzeni wielu lat. Gwarancja 12 lat mówi sama za siebie.

więcej

Aeron

 

UCHWYT NA MONITOR

Stanowisko pracy dla zawodów tak wymagających skupienia i kreatywności powinno eliminować wszelkie bodźce, które mogą zakłócić nam pracę.

Osoby wykonujące pracę związaną z komputerem często siedzą nachylone mocno nad biurkiem, co prowadzi do przykrych konsekwencji, takich jak bóle pleców, głowy i ogólne pogorszenie samopoczucia. Ten zły nawyk ma szczególnie znaczenie w przypadku pracy z laptopem.  W takim wypadku zaleca się użycie stacji dokującej i dodatkowego monitora.

Zastosowanie uchwytu na monitor pozwala uniknąć wadliwej postawy w czasie pracy i dopasować położenie monitora do potrzeb użytkownika. Bezwysiłkowa regulacja, ekstremalna stabilność oraz elegancki wygląd i modny design ramion na monitory, pozwalają na wykorzystanie wszelkich zalet płaskich monitorów. Łatwość dostosowania ustawienia monitora, poza korzyściami zdrowotnymi, pozwala na znaczną oszczędność przestrzeni oraz na łatwe wygospodarowanie dodatkowego miejsca na biurku w przypadku konieczności pracy nie związanej z użytkowaniem komputera, np. rozłożenie projektów czy próbników

Uchwyty na monitory pozwa¬lają na porzucenie niewłaściwych nawyków, jak dopasowanie się człowieka do stanowiska pracy, i przywrócenie właściwych priorytetów, czyli dostosowania stanowiska pracy do użytkownika, a nie odwrotnie.

więcej

Uchwyty do Monitorów

 

 


BIURKO

Nawet będąc wyposażonym w dobre, ergonomiczne krzesło, wysięgnik umożliwiający dostosowanie położenia monitora do swoich potrzeb, nie zmienimy faktu, że pozycja siedząca jest jedną z pozycji najbardziej obciążających układ kostno-mięśniowy, zwłaszcza kręgosłup. Dlatego nawet siedząc na najlepszym krześle, przestrzegając zasad zdrowego siedzenia, raz na godzinę dobrze jednak jest wstać i przez parę minut pochodzić. Doświadczenie jednak mówi, że najczęściej, w natłoku pracy nie myślimy o tym, lub nie mamy czasu aby odrywać się od pracy. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem są biurka z regulacją wysokości pozwalającą na podniesienie blatu roboczego do wysokości umożliwiającej pracę w pozycji stojącej. Nie bez powodu niektórzy ludzie mówią, że lepiej im się myśli na stojąco, lub spacerując po pokoju. Taka zmiana pozycji wpływa na inny rozkład obciążeń w naszym ciele, zapewniając ulgę kręgosłupowi, czy nogom. Z punktu widzenia ergonomii jest to bardzo korzystne i w wymierny sposób może wpłynąć na naszą efektywność, kreatywne myślenie i przede wszystkim na zdrowie.

Praca w pozycji stojącej

 

Jeśli jednak trudno będzie się przekonać do stanowiska pracy wyposażonego w lift, warto rozważyć otoczenie się meblami, które zainspirują nas do pracy, pozwolą na dobrą organizację, a swoją lekkością i uniwersalnością pobudzą kreatywność.

 

System mebli biurowych CITY pozwala na stworzenie pojedynczego stanowiska pracy, lub wyspy dla współpracującego ze sobą zespołu. Lekkie formy, żywe, energetyzujące kolory przegród, duże jasne powierzchnie blatów i delikatne kształty stworzą idealne tło dla rozbieganych myśli i natłoku pomysłów, pomagając je poskromić i wyciągnąć z nich to, co najlepsze.

Możliwość organizacji kabli pozostawia wolną i czystą przestrzeń, nie powodując niepotrzebnego rozpraszania.  System City to meble piękne, a zarazem trwałe i wytrzymałe.

więcej

City 

 

 

MEBLE DO PRZECHOWYWANIA

Przestrzeń biurowa, podobnie jak nasza przestrzeń życiowa podlega ciągłym modyfikacjom. W zależności od aktualnych potrzeb i wymagań również nasze meble mogą się zmieniać. System mebli modułowych USM umożliwia dowolne dostosowanie zabudowy do potrzeb. Drzwi skrzydłowe, uchylne, szuflady, półki szklane, metalowe czy płytowe, w systemie USM te wszystkie elementy można dowolnie z sobą zestawiać i co najciekawsze, dzięki szerokiej gamie elementów uzupełniających, przebudowywać. Bez przeszkód front szuflady może stać się frontem szafki, w zależności od aktualnych wymagań i potrzeb. Z regałami USM wszelkie dokumenty uporządkujemy bez trudu, oczyszczając otoczenie i tworząc warunki do pracy.

Szwajcarska precyzja, najwyższa jakość oraz uniwersalny, rozpoznawalny na całym świecie design, to podstawowe zalety mebli USM.

Minimalistyczny i elegancki styl doskonale pasuje do wnętrz nowoczesnych i prostych, ale jednocześnie świetnie wkomponuje się w meble klasyczne.

Meble USM to elegancja, trwałość i wygoda.

USM to przede wszystkim system regałów, ale także biurka i stoły.

więcej

USM

USM

 

Do przechowywania większych dokumentów, projektów, plakatów i temu podobnych materiałów doskonałe będą szafy metalowe, z dużymi płaskimi szufladami oraz elementami mocującymi, zapobiegającymi podwijaniu się rogów. Do dyspozycji są formaty A0, A1, B1, a nawet szafa na format A1 z doświetlanym blatem.

Tak wyposażona pracownia będzie sprzyjać pracy, pomoże utrzymać wszystkie dokumenty w ładzie.

więcej

Meble Metalowe

 

 

OŚWIETLENIE

Wyposażając pracownię architektoniczną czy graficzną, poza oczywistym wyposażeniem w dużej mocy sprzęt komputerowy, wygodne i ułatwiające pracę meble, nie można zapomnieć też o dobrym oświetleniu.

 

Jakość światła z danej lampy określa kilka parametrów:

  • wielkość strumienia świetlnego (tzn. ilość lumenów) z 1W mocy, jaką  w danej lampie udało się uzyskać, z uwzględnieniem strat na zasilaczu i oprawie. Ten parametr jest bardzo ważny z punktu widzenia ilości zaoszczędzonej energii.
  • żywotność lampy – w całej oprawie muszą być spełnione warunki termiczne określone przez Poducenta źródła światła
  • zdolność oddawania barw

 

Lampami, które posiadają najlepsze parametry i znajdują coraz szersze zastosowanie, dając wysokiej jakości światło są lampy LEDowe.

Wykonując zawód opierający się w dużej mierze na odpowiednim doborze tekstur i kolorów, nie można sobie pozwolić na powstawanie przekłamań, które później mogą zaważyć na powodzeniu całego projektu. Dla architektów i grafików szczególnie ważny będzie więc  ostatni wypunktowany parametr, czyli zdolność oddawania barw, która w przypadku lamp LEDowych jest znakomita.

Dobre oświetlenie pomoże w wykonywaniu pracy także w inny sposób. Pracując przez wiele godzin w źle dobranym oświetleniu, narażając się na migotanie świetlówek (dają one światło, które drga i mimo, że gołym okiem tego nie widzimy, mózg to odbiera) szybko poczujemy zmęczenie. Ból czy łzawienie oczu, bóle głowy a nawet mdłości mogą mieć właśnie podłoże w niewłaściwym oświetleniu.

więcej

Oświetlenie LED 

 

INNE ROZWIĄZANIA

Alternatywą dla pełnego stanowiska pracy z komputerem, wyposażonego w biurko, krzesło i inne elementy, jest fotel mPosition.

Jest to samodzielne stanowisko przeznaczone do pracy z laptopem w pozycji półleżącej. Jeśli tylko charakter pracy pozwala nam na rezygnację z biurka i potrzebujemy jedynie mobilnego komputera, nad którym przez wiele godzin tkwimy niemal w bezruchu lub mamy miejsce na dodatkowy mebel w pracowni, warto rozważyć fotel mPosition. Jest to mebel, który wszelkie wady właśnie takiej pozycji obraca w zalety. Nasze ciało, a zwłaszcza kręgosłup, do pozostania w zdrowiu potrzebuje ruchu ale jeśli już musimy tkwić przez długi czas w znieruchomiałym skupieniu, to dobrze w maksymalny sposób zredukować negatywne skutki takiego ułożenia.

Dzięki wyjątkowo dużemu wychyleniu oparcia w tył, wyjątkowemu projektowi zagłówka, podnóżkowi, ciało użytkownika przyjmuje pozycję, która w optymalny sposób zmniejsza obciążenia układu kostno-mięśniowego pozwalając na wielogodzinną pracę.

więcej

mPosition

mPosition

 

 
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w menu przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies, oznacza że będą one zapisane w pamięci urządzenia końcowego.