fbpx

Akustyka - Oferta

selva

Selva - ekrany wolnostojące

Kolekcja Selva to odpowiedź na potrzebę większego komfortu pracy poprzez poprawienie warunków akustycznych w przestrzeni biurowej typu open space.
 
System akustyczn SELVA tworzą trzy kolekcje o różnym przeznaczeniu:

  • ekrany wolnostojące,
  • panele naścienne
  • oraz podwieszane panele sufitowe.

Dzięki temu Selva to kompletny system pozwalający na kształtowanie akustyki w pomieszczeniu wpływając na redukcję różnych wad akustycznych we wnętrzu.

Ekrany wolnostojące stosuje się do izolacji przed niepożądanymi dźwiękami, podobniej jak ekrany drogowe ograniczają one emisję hałasu, chronią nas przed bezpośrednią falą akustyczną ze źródła dźwięku. Świetnie sprawdzają się pomiędzy stanowiskami pracy, a także do izolowania dźwięków wytwarzanych przez głośne sprzęty biurowe.
Specjalistyczne testy laboratoryjne dowodzą skuteczności ekranów Selva, które pozwalają na znaczną redukcję hałasu (średnio o 8 dB), co ludzkie ucho odczuwa jako spadek hałasu blisko o połowę.
Pozytywne efekty testów zostały potwierdzone wynikami badań skuteczności akustycznej dla ekranów biurowych zgodnie z normą PN ISO 10053:2001 przeprowadzone przez Laboratorium Akustyki Technicznej w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki AGH w Krakowie.
Dzięki zastosowaniu dodatkowo specjalnie wyselekcjonowanych struktur włóknistych, ekrany wolnostojące nie tylko izolują dźwięk, ale także go pochłaniają wpływając pozytywnie na parametry akustyczne wnętrza np. zmniejszą nieprzyjemne odbicie dźwięku we wnętrzu.
 
Ciekawa gama kolorystyczna, różne kształty ekranów oraz designerskie bazy sprawią, że dzięki zastosowaniu ekranów Selva Twoje biuro oprócz znakomitych właściwości akustycznych zyska niesamowity wygląd nowoczesnego i przytulnego wnętrza.
Ekrany akustyczne SELVA można stosować jako pojedyncze elementy lub tworzyć z nich dowolne ustawienia. System ekranów jest prosty w układaniu i może być w każdej chwili szybko przekonfigurowany w zależności od potrzeb. Zapewnia to łatwe i szybkie aranżowanie przestrzeni biur, sal konferencyjnych, bibliotek, szkół i innych przestrzeni publicznych.
Ekrany wolnostojące Selva łączą w sobie dwie funkcje: akustyczną - dzięki doskonałym parametry izolacji (ekranowania) i pochłaniania dźwięku oraz aranżacyjną – możliwość wydzielenia/podziału przestrzeni pracy pozytywnie wpływając na komfort, a tym samym wydajność użytkowników.